Arganove – wyjątkowe kosmetyki które ujmują jakością!

POZNAJ ARGANOVE

To wyjątkowa polska marka kosmetyków naturalnych, które ujmują jakością, starannym doborem surowców i niepowtarzalnymi zapachami. Dbamy o to, aby w składzie naszych produktów znalazły się tylko najwyższej jakości tłoczone na zimno oleje, hydrolaty i minerały, które odpowiadają na potrzeby każdego rodzaju skóry. Marka prezentuje minimalistyczny, ekologiczny wygląd, który doskonale współgra z naturalnym składem kosmetyków. Krótkie i proste składy bogate w aktywne, mineralne składniki stały się naszym nieodłącznym i rozpoznawalnym elementem.

Produkty ARGANOVE są propozycja dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z naturalną pielęgnacją, jak również dla osób, które stosują ją od dawna.

ARGANOVE to poznanie i pokochanie swojej skóry na nowo.

 

KIM JESTEŚMY?

ARGANOVE to marka handlowa firmy Maroko Produkt Sp. z o.o, która od 10 lat jest największym importerem oleju arganowego w Polsce. Współpracujemy z marokańskimi kooperatywami, które są odpowiedzialne za wytwarzanie najwyższej jakości olejów spożywczych i kosmetycznych. Skupiamy się na długofalowych współpracach z lokalnymi społecznościami, dokładnie selekcjonując dostawców aby móc przekazać cząstkę Maroka w naszych kosmetykach. Jako firma Maroko Produkt, jesteśmy wyłącznym importerem oleju arganowego i oleju z nasion czarnuszki siewnej marki EFAS, oleju z nasion opuncji figowej marki Saharacactus, wyłącznym importerem marki Hemani i polskim producentem marek Arganove i Beaute Marrakech.
Zależy nam na przekazaniu najlepszej jakości produktów w najlepszych cenach, ponieważ jako bezpośredni importer surowców mamy dostęp do najwyższej jakości składników i sprawdzonych producentów przekazując naszym klientom najbardziej wartościowe produkty.

 

Marokański rytuał hammam

Pielęgnacyjny i oczyszczający rytuał Hammam, z którego od wieków korzystają Marokańczycy, wykonać możemy w domu. Masaż rękawicą Kessa z ziarnistej tkaniny i czarnym mydłem z oliwy i zmiażdżonych oliwek złuszczy obumarły naskórek, wygładzi ciało i pobudzi krążenie. Glinka Rhassoul bogata w minerały odżywi i ujędrni skórę, a także zredukuje jej suchość. Z kolei naturalny BIO olej arganowy nawilży, poprawi jej elastyczność i złagodzi podrażnienia.

 

Rytuał Hammam

W tradycji marokańskiej pierwszym krokiem rytuału hammam jest skorzystanie z łaźni. Natomiast w domowych warunkach, przygotowujemy skórę do zabiegu oczyszczenia, poprzez nieco cieplejszy niż zwykle prysznic lub kąpiel. Wówczas ciepła para wodna zmiękczy nam skórę i otworzy znajdujące się w niej pory. Sprzyja to usunięciu z organizmu toksyn, a także lepszemu wchłanianiu składników, które zawarte są w oleju arganowym, naturalnym czarnym mydle i glinkach, stosowanych w kolejnych etapach rytuału.

 

Oczyszczanie czarnym mydłem

Oczyszczamy skórę oliwnym czarnym mydłem, które wytwarzane jest w Maroku, na bazie oliwy z oliwek. Jego skład uzupełniony może być o naturalny BIO olej arganowy z dodatkiem olejków eterycznych z drzewa sandałowego czy eukaliptusa. Mydło ma postać pasty, która po połączeniu z wodą tworzy delikatną pianę. Aby uzyskać efekt dogłębnego peelingu czarnym mydłem oliwnym, wykonujemy masaż rękawicą Kessa, poprzez zdecydowane, okrężne ruchy.

 

Oczyszczanie glinką

W kolejnym etapie rytuału wykorzystujemy wulkaniczną glinkę Rhassoul, którą wydobywa się wyłącznie w Maroku. Glinka Rhassoul jest bogatym źródłem minerałów dlatego nie tylko oczyszcza skórę, ale także ujędrnia i zapobiega wysuszeniu.

Glinka Rhassoul ma postać niewielkich płytek lub proszku. Mieszamy ją z wodą, pod wpływem której mięknie i pęcznieje tworząc delikatną papkę. Nakładamy cienką warstwę glinki, na osuszoną skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie spłukujemy całe ciało delikatnym strumieniem letniej wody.

 

Nawilżenie olejem arganowym.

Ostatnim etapem Hammam jest nawilżenie skóry, która po dokładnym oczyszczeniu łatwiej będzie wchłaniać substancje odżywcze. Wykorzystujemy do tego naturalny BIO olej arganowy, który nazywany jest marokańskim płynnym złotem. To bogate źródło witaminy E, a także kwasów omega-6 i omega-9, które pomagają skórze odzyskać równowagę wodną.

 

Efekty po rytuale Hammam.

Po tak wykonanych czynnościach poczujemy różnicę w kondycji naszej skóry, która stanie się bardziej gładka i jędrna. Dzięki zabiegowi zregeneruje się, odżywi i nawilży. Usuniemy również z niej oznaki zmęczenia. Aby utrwalić osiągnięte efekty, powinniśmy powtarzać rytuał Hammam regularnie, przynajmniej raz na 2 tygodnie.

 

Więcej na: https://www.arganove.pl/