Jozka – Kosmetyki skąpane w ziołach

Marka kosmetyczna JOZKA powstała w malowniczej wsi Koryciny, w otulinie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. To niewielka manufaktura naturalnych produktów kosmetycznych, stworzona przez córki założyciela firmy Dary Natury – jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów herbatek ziołowych i żywności ekologicznej w kraju.

Otaczając się ziołami od dziecka, a od kilku lat współtworząc rodzinną firmę zielarską, siostry Ania i Basia Angielczyk zapragnęły wykorzystać zdobyte doświadczenie oraz unikatową wiedzę w dziedzinie najbliższej swojemu sercu – pielęgnacji w zgodzie z naturą. Głównym ich założeniem było stworzenie kosmetyków związanych z bogatą tradycją zielarską, z której od niepamiętnych czasów słynie Podlasie. Pragnęły również udowodnić, że współczesny kosmetyk ziołowy może być nim nie tylko z nazwy, ale faktycznie opierać się o bogate, ziołowe i bardzo skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne receptury. Inspiracją dla całej koncepcji były dawne przekazy zielarskie oraz przepisy na mikstury lecznicze i pielęgnacyjne, gromadzone i katalogowane w rodzinie Angielczyków od ponad 30 lat.

W ramach marki powstały do tej pory trzy serie kosmetyczne – do pielęgnacji dzieci i niemowląt, dla osób dorosłych, a także starszych:

  • JOZKA basic – Seria kosmetyków do codziennej pielęgnacji dla całej rodziny, powstała w trosce o najwrażliwszą nawet skórę.
  • JOZKA baby – Seria kosmetyków dla dzieci, polecana do stosowania już od pierwszych dni życia.
  • Ziołowy Ogród – Seria produktów, które zatroszczą się o specjalne potrzeby skóry problematycznej, z oznakami starzenia się, podrażnionej czy skłonnej do infekcji.

Składy wszystkich produktów marki wyróżniają się bogactwem naturalnych ekstraktów roślinnych, ziołowych maceratów i naturalnych olejów. Ekstrakty ziołowe wykorzystywane przy produkcji kosmetyków pochodzą z ekologicznych plantacji i wszystkie wytwarzane są w podlaskiej siedzibie przez zespół laboratoryjny marki. Każdego etapu produkcji kosmetyków JOZKA, począwszy od pozyskania surowca roślinnego, po finalny produkt, twórczynie marki wraz z zespołem doglądają osobiście, co ma przełożenie na pewność co do najwyższej jakości oferowanego produktu.

Najdelikatniejsza pielęgnacja dla najmłodszych

Jednym ze składników na który warto zwrócić szczególną uwagę jest autorski, opatentowany przez markę, macerat olejowy Dar Otulenia. Powstał on z bukietu najdelikatniejszych, naturalnych ziół – pięciornika, melisy, nagietka, babki lancetowatej i arniki. Macerując je w ekologicznym oleju lnianym stworzono jedyną w swoim rodzaju odżywczo-łagodzącą formułę, która skutecznie dba o zdrowie i piękny wygląd skóry. Olejek Dar Otulenia ma złocistą barwę i delikatny, bardzo przyjemny zapach. Produkty z jego dodatkiem przeznaczone są głównie do pielęgnacji skóry niemowląt i starszych dzieci, ale polecane są również osobom dorosłym, które cenią sobie naturalne składy, delikatne działanie i subtelne, roślinne aromaty produktów kosmetycznych.

  • Wyciąg z pięciornika kurzego ziela (w oleju lnianym) – wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające, przyspieszające regenerację i osłaniające.
  • Wyciąg z liści melisy lekarskiej (w oleju lnianym) – jest naturalnym antyoksydantem, wykazuje działanie sebostatyczne i przeciwzapalne.
  • Wyciąg z kwiatów nagietka (w oleju lnianym) – regeneruje, zmiękcza i wygładza skórę oraz zmniejsza zaczerwienienia.
  • Wyciąg z liści babki lancetowatej (w oleju lnianym) – łagodzi podrażnienia, wygładza i wspomaga regenerację naskórka.
  • Wyciąg z kwiatów arniki górskiej (w oleju lnianym) – wykazuje właściwości przeciwzapalne, nawilża i przyspiesza regenerację naskórka.

 

Dlaczego Jozka jest tak wyjątkowa?

Podczas procesu tworzenia kosmetyków Jozka nie ucierpiało żadne zwierzę, a ekstrakty ziołowe wykorzystywane w produkcji wytwarzane są z surowców pochodzących z upraw organicznych. Bazą dla kosmetyków myjących jest naturalny wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Kluczowym składnikiem serii dla dzieci jest opatentowany macerat olejowy „Dar Otulenia”, skomponowany z najdelikatniejszych, naturalnych ziół i organicznego oleju lnianego. Między innymi dzięki niemu produkty z tej linii otrzymały jeden z najbardziej cenionych na świecie certyfikatów kosmetyków naturalnych – ECOCERT.

 

https://jozka.pl/